TikTok’ta Nasıl Takipçi Sayımı Artırabilirim?

TikTok’ta Nasıl Takipçi Sayımı Artırabilirim?

Günümüzde en sık kullanılan sosyal platformların başında gelen TikTok, gün geçtikçe kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Çıktığı ilk günden beri, pek çok kişi tarafından ilgiyle takip edilen uygulama, kendini sürekli yenileyerek popüler sosyal medya mecrası olmaya devam ediyor.

Bu kadar popüler ve oldukça fazla sayıda kullanıcıya sahip olan bu uygulamada, hesap sahipleri daha çok öne çıkabilmek için bir takım stratejiler geliştirmeye çalışıyorlar. Kullanıcılar, TikTok takipçi sayısı artırmayöntemlerini araştırıyor. Biz de bu yazımızda uygulamada takipçi sayısını artırmak için önemli ve temel ipuçlarınızı sizler paylaşıyoruz. İşte adım adım, TikTok takipçi sayısı artırma ipuçları…

 

Hesap Oluştururken Dikkat Edilecekler

TikTok takipçi sayısı artırma için ilk adımımız TikTok’ta etkili bir profil oluşturabilmek. Bunun içinse dikkat etmemiz gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

  • Kullanıcı adınızı seçerken, ismin akılda kalıcı olmasına, ilgi çekici ve özgün olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz ad, hesabınızı da yansıtalı. Uygun bir kullanıcı adı seçmek, doğru bir başlangıç için oldukça önemlidir.
  • Hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Nasıl bir kitleye hitap etmek istediğinizi ve onların isteklerini bilmek ve bu istekleri yerine getirmek, takipçi sayışınızı artırmada en çok işinize yarayacak noktalardır.
  • Yayınlayacağınız içerikler için bir amaç belirleyin ve planlama yapın. İstikrarlı olan bir hesap daha kolay takipçi kazanır.

 

Kendi Reklamınızı Yapın

Eğer başka sosyal medya platformlarında da hesaplarınız varsa bunları mutlaka kullanın. TikTok’ta paylaştığınız videoları, bu platformlarda da paylaşın. Bu size yeni insanları getirecektir. TikTok dışında başka platformlarda da videolarınızı izleyen ve beğenen kişiler, sizi TikTok’tan da takip edeceklerdir. Başka sosyla medya mecralarından paylaşım yapmanız daha fazla insana ulaşmanızı kolaylaştırır ve TikTok takipçi sayısı artırma konusunda size katkı sağlar.

 

TikTok’ta Trendleri Takip Etmek

TikTok’ta trendler, uygulama dışı pek çok platforma kadar yayılmaktadır. Bu trendler, neredeyse bütün sosyal medyalarda etkisini gösterir. O nedenle TikTok trendleri gerçekten de sosyal medya kullanıcıları için büyük önem taşımaktadır. Hesabınızda yayınlanan videoların en çok izlenenler arasında olmasını istiyorsanız ve TikTok takipçi sayısı artırma için uğraşıyorsanız, mutlaka bu trendleri takip etmelisiniz.

Hashtag Kullanımını Doğru Yapın

 

Tüm sosyal medyalarda olduğu gibi, TikTok’ta da yapmanız gereken, videolarınıza içeriğinizle uyumlu etiketler eklemektir. Eğer videolarınız için uygun hashtagleri bulup bunları doğru bir şekilde kullanırsanız, videolarınız çok daha fazla kişinin önüne düşecektir. Yani girmiş olduğunuz hashtaglerle hem daha fazla insana ulaşabilirsiniz, hem de o etiketle ilgilenen kişiler sizin hesabınızı keşfetmiş olur. Bu nedenle hangi hashtagi seçtiğiniz oldukça önemlidir. Seçtiğiniz etiketler, hem hedef kitlenizle hem de içeriğinizle uyumlu olmalı.

 

Başka Hesaplarla Etkileşim İçinde Olmak

Başka hesaplarla iletişim halinde olmak ve etkileşmek, TikTok takipçi sayısı artırma konusunda size en çok yardımcı olacak maddeler arasındadır. Sosyal medyada ne kadar çok hesapla etkileşime girerseniz görünürlüğünüz de aslında o kadar artar. Bunu günlük sosyal çevre gibi de düşünebilirsiniz. İnsanlar etkileşime girdikçe çevreniz daha da genişler. TikTok’ta da bu etkileşimi iki yönlü kurabilirsiniz:

  • Sizi takip eden kişilerle etkileşime girin. Sizin paylaşımlarınıza yaptıkları yorumlara cevap verin, onlara videolarınızla ilgili fikir danışın. Bu hem takipçi sayınızın artmasına yarımcı olur hem de takipçilerinizle aranızda bir bağ oluşturur.
  • Siz de başka hesapları takip edin ve onlarla etkileşime girin. Özellikle size benzer hesapları takip etmek, onlarla iletişim halinde olmak, kendi hesabınızı geliştirmeniz açısından size oldukça fayda sağlayacaktır.

İstikrarlı Olmak 

Başarıya giden yolda uygulamanız gerekenlerden bir diğeri ise istikrarlı olmaktır. TikTok’a vakit ayırmanız ve bu işi her gün düzenli bir şekilde yapıyor olmanız oldukça önemli. İstikrarlı olmak için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Her gün mutlaka paylaşım yapın. Ancak videolarınızın içeriği kaliteli olmalı.
  • Mümkünse her gün yapacağınız paylaşım sayısı 1’den fazla olsun.
  • Takipçilerinizle olan etkileşimlerinize ve videolarınızın diğer kullanıcılar tarafından da en çok ne zaman ziyaret edildiğini analiz edin. Yani en çok günün hangi zaman diliminde etkileşim alıyorsanız videolarınızı o zaman aralığında paylaşmaya özen gösterin.
  • Düzenli aralıklarla, düzenli bir şekilde paylaşım yapıyor olmak hesabınızın öne çıkmasını sağlayacak ve size yeni takipçiler kazandıracaktır.