Takipçi Ne Kazandırır?

Takipçi Ne Kazandırır?

Takipçi Size Ne Kazandırır?

Sosyal medya platformlarında takipçi sayısı size ne mi kazandırır? Merak ediyorsanız gelin açıklayalım.

Global olarak öyle bir duruma geldik ki yediden yetmişe milyarlarca insan sosyal medya kullanıyor. Sosyal medya hesaplarımız da genellikle beş tane, ana tabir vardır bunlar; yaptığımız paylaşımlar, aldığımız yorumlar ve beğeni sayısı, takip ettiğimiz hesaplar veya kullanıcılar son olarak da bizi takip eden hesaplar ve kullanıcılar. Bu yazımızda sosyal medyada takipçiler bize ne kazandırır? Sorusunu cevaplayacağız.

Sosyal medya platformlarında takipçi sayınız ne kadar fazla ise o kadar çok dikkat çekme ihtimaliniz artar. Eğer dikkat çekmek istiyorsanız takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Daha sonrasında takipçilerinizin size kazandıracağı en büyük şey tabii ki de takipçi dir. Bunu şöyle açıklayabiliriz; herhangi bir sosyal medya hesabını takip ettim, hesap özgün, eğlenceli ve öğretici içerikler paylaşıyor. Bu hesabı kendi arkadaşlarımız ile paylaşarak çevremde ufak çaplı reklam yapmış oldum. Sonucunda içerik çıkartan sosyal medya hesabı, takipçi sayısını arttırmış oldu. Bu durumda Takipçi sayısının yüksek olması takipçi kazandırmış oldu.

Takipçi sayısı ile sponsorluk alabilir miyim?

Sosyal medya artık belli başlı bir iş kolu haline gelmiş durumda. Firmalar veya şahıslar takipçisi yüksek etkileşim fazla olan hesaplara reklamlar vermekteler. Reklam verme sebeplerinin en temel kuralı uygun fiyatlarda daha fazla kişilere ulaşabilmek. İşte tam burada sosyal medya işin içine giriyor, takipçisi fazla etkileşimi iyi olan hesaplarda firmalar veya şahıslar belirli ücretler karşılığında sizlere reklam paylaşır mısınız? Diye soruyorlar. Eğer taraflar arasında anlaşma sağlanırsa firmanın veya şahsın reklamını yapıyorsunuz. Bu işlemin sonucunda da takipçi sayısı ile sponsorluk almış oluyorsunuz. 

Çok farklı bir yönden bakacak olursak, bir mağazanız var veya bir şirket yönetiyorsunuz. Satmanız gereken ürünler var. İşte tam burada sosyal medya işin içine giriyor. Sosyal medya elektronik ticaret, imkanı verdiği için sizin hesaplarınızı takip eden takipçilerimize daha kolay ulaşabiliyorsunuz ve standart pazarlamaya göre elektronik pazarlama sayesinde daha büyük kitlelere daha çok satış yapıyorsunuz. Tabii ki sosyal medyada bir mağazanın güvenilir olması için genelde kullanılan ilk baktığı şey takipçi sayıları ve etkileşim oranları. Mağaza güvenirliğini unutmamak lazım.