Daha Aktif Olmalısınız

Daha Aktif Olmalısınız

Sosyal medyada bilinirlik arttırmak için aktif olmalısınız. Peki sosyal medyada daha aktif olmak size ne kazandırır? Gelin cevaplayalım.

Sosyal medyada bilinirlik, bir çok kullanıcının istediği şeydir. Buna sosyal medya platformlarında fenomen olmak da denir. Sosyal medyada aktif olmak sizi daha fazla kitlenin önüne çıkaracaktır. Sosyal medyayı aktif kullanmak en basitinden belirli periyotlarda resimler, hikayeler, yazılar ve benzer içerikler paylaşmaktır. Bu paylaşılan içerikler sayesinde hesabınız aktif olacağından sosyal medya algoritması sizi daha fazla sosyal medya kullanıcısı önüne çıkaracaktır.

Düzenli paylaşım yapmak nedir?

Örnek vermek gerekirse sosyal medya kullananlar günlük, haftalık veya belli gün aralıkları belirleyerek paylaşımlar yaparlar. Bunun herhangi bir kısıtlaması yoktur isteyen istediği kadar paylaşım yapabilir. Öncelik de düzenli paylaşım yapmak için kendinize bir rota belirlemelisiniz. Sosyal medyada “ben günde en az şu kadar paylaşım yapmalıyım veya ayda şu kadar paylaşım yapmalıyım” gibi rotalar sayesinde aktif olabilirsiniz. Bu sayede sosyal medya platformunda bir bilinirlik kazanacaksınız. Diğer yandan sosyal medyada yapılan  paylaşımların özgün olması gereklidir. Eğer alıntı yapılacak ise de alıntı yapılan yeri kaynağının eklenmesinde fayda vardır.

Sosyal medyada daha aktif olmalısınız

Birçok sosyal medya kullanıcısı herhangi bir şekilde paylaşım yapamıyorlar, yaptıkları paylaşımların süreleri ise çok fazla bu durumda sosyal medyada pasif duruma düşüyorlar. Sosyal medya aktif kullanmak sadece post atmak değil yorum yazmak, beğeni yapmak da sizi sosyal medya platformlarında aktif yapacaktır.

Yorum yapmaktan korkmayın

Sosyal medyada en çok korkulan şeylerden bir tanesi herhangi bir paylaşımın altına yorum yapmaktan kaçınmak. Yorum yapmaktan kaçınmayın, yorum yapmak sizin daha fazla kişilere ulaşmanız demektir. Sadece yapacağınız yorumların, yapılan paylaşımla ilgili olması ve düzgün bir üslup ile anlatılması gerekmektedir. Yorum yaparak sizi sosyal medyada hiçbir şekilde sizin hesabınızı göremeyecek olan kişilerin önüne çıkartmış olur. Bu sayede diğer hesaplar sizin yaptığınız yorumu okuyarak, sizi tanımış olurlar. Belki de o yorum sayesinde sizinle etkileşim kurmak ister. Bazen tek bir yorum ile bile sosyal medyada kullanıcılar çok yüksek etkileşimden kurabiliyor.