Beğeni Ne Kazandırır?

Beğeni Ne Kazandırır?

Sosyal medya platformlarında yaptığınız paylaşımlar, diğer kullanıcılar tarafından beğen butonuna basarak, paylaşımınızı beğeni sayısını arttırır. Peki beğeni sayısı size ne kazandırır?

İçinde bulunduğumuz dönem neticesinde sosyal medya platformları artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı sosyal medya platformlarında paylaşımlar yapmakta, yaptığı paylaşımlar sonucunda diğer kullanıcılardan beğeni, yorum  ve abone olmasını beklemektedir. Yapılan paylaşımlar beğeni aldığında genellikle sosyal medyaların keşfet bölümlerinde çıkmaktadır. Bu işlem yapılan paylaşımın geniş kitlelere ulaşabilmesi için gösterilmektedir. Sosyal medyaların keşfet bölümüne bir paylaşımınız düşerse, muhtemelen takipçi sayınız da artacak, doğal olarak da kullandığınız sosyal medya platformunda birlinirliğiniz artacaktır.

Peki beğeni size ne kazandırır?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit, beğeni size çok şey kazandırır. Peki nedir bu çok şey? Öncelikle beğeni size takipçi kazandırır. Kazandığınız takipçiler sayesinde daha fazla beğeni de kazanacaksınız, yani beğeni ve takipçi birbirini tamamlayan orantılı bir terimdir demek mümkün. Yaptığınız paylaşımlar da beğeni almak, sizin sosyal medya platformunda etkileşimini de arttıracaktır. Etkileşimi artan bir sosyal medya hesabı daha fazla kitlelere hitap edeceğinden popülaritesini atacaktır. Çok beğeni almak her zaman iyidir, bir sosyal medya kullanıcısı hesabınıza girdiğinde, beğeni sayısının yüksek olduğunu görüp, ben bu sayfayı veya hesabı takip etmeliyim diye düşünebilir.

Beğeni arttırmak sponsor sağlar mı?

Yaptığınız paylaşımlar da ki beğeni sayıları, size sponsorlu bir iş dahi getirebilir. Örnek vermek gerekirse bir mağaza herhangi bir ürün satıyor. Mağaza sattığı ürünleri sizin hesabınızdan reklam yapmak istiyor. Genelde mağazalar veya reklam vermek isteyen diğer şirketler sosyal medya kullanıcılarının istatistiklerini isterler, duruma göre de reklam verirler. Sosyal medyada reklam vermek için genelde bakılan en büyük özellik yapılan paylaşımların beğeni sayıları ve görüntülenme sayılardır. Bu demek oluyor ki beğeni sayınız fazla ise herhangi bir mağazadan veya şirketten reklam teklifi alabilirsiniz. Aldınız reklam teklifi sayesinde belki de artık mesleğiniz bu iş olacaktır. Beğeni sayısı sosyal medya hesapları için oldukça önemli bir kriterdir, beğeni sayınız ne kadar fazlaysa o kadar fazla dikkat çekersiniz bunu unutmayın.